TRWAJĄ WYBORY NA X KADENCJĘ ORGANÓW IZB LEKARSKICH – kliknij, aby zagłosować!

27. Mistrzostwa Polski Lekarzy w Półmaratonie w Gnieźnie.

Niedziela 21 września 2025 r. był drugim dniem upalnego weekendu. Lato zarezerwowało na niego falę gorąca, może nie niespotykaną o tej porze roku, ale dość rzadką.

 

Trasa Biegu Lechitów, w ramach którego odbywają się Mistrzostwa Polski Lekarzy w Półmaratonie, jest odkryta, co w połączeniu z 30 stopniowym upałem stworzyło ekstremalne warunki dla biegaczy. Na starcie stanęło ich prawie 4 tysiące. Wśród nich 82 lekarzy, co było rekordową liczbę w ostatnich latach. Do mety dotarło 80 lekarzy, zaciekle rywalizujących o mistrzowskie tytuły.

 

I tak Mistrzynią Polski Lekarzy na 2025 rok została Natalia Kochmańska z Torunia, Wicemistrzowski tytuł przypadł Mireli Hendel z Krośnicy, a na 3 stopniu podium stanęła Ewa Pasierbska. Wśród lekarzy Mistrzem Polski został Cezary Duda z Poznania, powtarzając sukces z ubiegłego roku. Wicemistrzostwo przypadło Dominikowi Samotnijowi z Wrocławia, a trzecim na mecie zameldował się Mikołaj Glita z Kielc. Serdecznie gratulujemy!

 

– Z czasem 1:21:03 o 9 sekund wyprzedziłem kolegę z wrocławskiej izby, z którym przez ponad 20 kilometrów biegliśmy ramię w ramię – wszystko rozwiązało się podczas ostatniego kilometra – podsumował bieg Mistrz Polski Lekarzy w Półmaratonie, lek. Cezary Duda.

 

Pełne wyniki na portalu Datasport w zakładce 48.Bieg Lechitów.

 

Wojciech Łącki