Maciej Ciesielski z Torunia i Żaneta Sadowczyk z Masłowa zajęli pierwsze miejsca w Mistrzostwach Polski Lekarzy w Maratonie, organizowanych w Poznaniu 14 października 2018 roku. W Mistrzostwach wzięło udział 72 uczestników z całej Polski. Startującym lekarzom-sportowcom medale wręczał Prezes Okręgowej Rady Lekarskiej Wielkopolskiej Izby Lekarskiej Artur de Rosier. „Jestem dumny, że do Wielkopolski przyjechało tak wielu lekarzy po to, by biegać i zarażać innych pozytywnym podejściem do sportu. Cieszę się, że na podium nie zabrakło lekarzy z Wielkopolski.” – podkreśla Artur de Rosier.

Wśród startujących kobiet Żaneta Sadowczyk zdobyła tytuł mistrza z wynikiem 03:16:58, drugie miejsce zajęła Julia Nowowiejska ze Szczytna z wynikiem 03:30:55, a trzecie Magdalena Jałowska z Poznania z wynikiem 03:34:58.

Wśród startujących mężczyzn Maciej Ciesielski zdobył tytuł mistrza z wynikiem 02:49:14, drugie miejsce zajął Paweł Wojewoda z Warszawy z wynikiem 03:09:22, a trzecie Dawid Staszczyk z Łodzi z wynikiem 03:14:31.

Wojciech Łącki, uczestnik mistrzostw, członek Komisji Sportu ORL WIL podkreśla, że październikowy maraton to już trzecia impreza biegowa w ostatnim czasie. Poprzedziły ją Mistrzostwa Polski Lekarzy w Półmaratonie w Gnieźnie organizowane 16 września br., w których udział wzięło 101 lekarzy i Mistrzostwa Polski Lekarzy na 15 km w Bukowcu Górnym 26 września br., w którym udział wzięło 30 lekarzy. W Półmaratonie w Gnieźnie pierwsze miejsca zajęli Żaneta Sadowczyk z Rawicza i Maciej Ciesielski z Torunia a w mistrzostwach na 15 km Anna Zajączkowska z Trzebnicy i Łukasz Lubelski z Katowic.