Lekarz Wielkopolskiej Izby Lekarskiej Maria Wolff została wybrana w kategorii Kobiet na Sportowca Roku 2018. Wyboru dokonała Komisja ds. Sportu Naczelnej Rady Lekarskiej, w której posiedzeniu 29 listopada 2018 roku uczestniczył doktor Wojciech Łącki z Komisji Kultury, Sportu i Rekreacji WIL. „Było wiele kandydatek do tego tytułu, walka była zacięta, wybór był niełatwy ze względu na osiągnięcia kandydatek, ale udało się. Czujemy dumę.” – podkreśla doktor Łącki.

Maria Wolff w 2018 roku na Malcie w 39 Igrzyskach MEDIGAMES zdobyła 9 medali w tym 4 złote i 5 brązowych na ogólną liczbę 70 medali zdobytych przez reprezentację Polski, co dało polskim medykom 6 miejsce w klasyfikacji generalnej.

W pływaniu były to dwa złote medale na 400m stylem dowolnym i na 200m stylem zmiennym; dwa brązowe medale na 50m stylem grzbietowym i na 50m stylem motylkowym; jeden brązowy medal na 100m stylem dowolnym. Złote medale zdobyła w biegu na orientację oraz w triathlonie na dystansie olimpijskim w kategorii wiekowej. W kategorii generalnej w triathlonie na dystansie olimpijskim zajęła drugie miejsce. W lekkiej atletyce zdobyła dwa brązowe medale w biegu na 5000m i w biegu na 400m.

Na Igrzyskach Lekarskich w Zakopanem w 2018 roku starowała w pływaniu zdobywając 4 srebrne medale na dystansach: 50m stylem  motylkowym, 100m stylem dowolnym, 100m stylem zmiennym, 400m stylem dowolnym oraz 2 brązowe medale na dystansach: 50m stylem dowolnym i  50m stylem klasycznym.

Maria Wolff jest rezydentem ortopedii w Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym Szpitalu Klinicznym im. Wiktora Degi w Poznaniu.