Informujemy, że przy Wielkopolskiej Izbie Lekarskiej w Poznaniu działa Pełnomocnik ds. pomocy lekarzom i lekarzom dentystom, których stan zdrowia ogranicza lub uniemożliwia wykonywanie zawodu.
Zadaniem Pełnomocnika jest pomoc lekarzom, którzy ze względu na stan zdrowia psychicznego, w tym uzależnienia, mają lub mogą mieć trudności w wykonywaniu zawodu lub w wykonywaniu określonych czynności medycznych.
Każdy lekarz i lekarz dentysta, członek WIL mający obawy, że jego stan zdrowia psychicznego się pogarsza może po rozmowie z Pełnomocnikiem dowiedzieć się czy wymaga on profesjonalnej pomocy, a jeśli tak, to jak i gdzie może jej uzyskać. Treść rozmów jest objęta tajemnicą i nie jest dokumentowana.
Do Pełnomocnika mogą również zwrócić się osoby zaniepokojone zachowaniem koleżanki/kolegi lekarza z ich najbliższego otoczenia by rozwiać wątpliwości czy osoba ta powinna skontaktować się z Pełnomocnikiem.
23 kwietnia 2022 roku na mocy uchwały nr 37/2022/IX, Okręgowa Rada Lekarska Wielkopolskiej Izby Lekarskiej funkcję tą powierzyła:
dr n. med. Arturowi de Rosier
adres e-mail: artur.derosier@wil.org.pl
– mailowo – proszę w temacie napisać, że sprawa dotyczy kontaktu z Pełnomocnikiem
tel. 603 162 384
– SMS – proszę napisać, że sprawa dotyczy kontaktu z Pełnomocnikiem
– telefonicznie – Pełnomocnik może nie odebrać, ale na pewno oddzwoni