XVI Ogólnopolski Halowy Turniej Tenisowy Lekarzy

W dniach 9-11 XI 2019 odbył się XVI Ogólnopolski Halowy Turniej Tenisowy Lekarzy Memoriał Andrzeja Jasińskiego w Pabianicach. Uczestniczyli w nim lekarze z Wielkopolski zdobywając w swoich kategoriach wiekowych miejsca na podium:
Olesja Szpak I singiel, I debel
Anna Komar II singiel, I debel
Małgorzata Pawelec – Wojtalik II singiel, II debel
Marek Komar III singiel
Jakub Kornacki i Marek Kintzi.
Pani dr Olesja Szpak otrzymała również nagrodę FAIR PLAY.
Był to ostatni, ósmy w tym roku turniej, podczas którego uhonorowano organizatorów poszczególnych imprez oraz tych lekarzy, którzy uczestniczyli we wszystkich spotkaniach.
Już wkrótce na stronie PSTL ukaże się plan rozgrywek na 2020 – zapraszamy do udziału.
Anna Komar

20 października br. w Poznaniu odbył się Maraton 30-lecia Odrodzonych Izb Lekarskich. Były to jednocześnie XVIII Mistrzostwa Polski Lekarzy w Maratonie, w których startowało 73 lekarzy z całej Polski – 11 kobiet i 62 mężczyzn. Zwyciężyli Dominik Samotij z Rzeszowa z czasem 02:47:23 oraz ubiegłoroczna mistrzyni Żaneta Sadowczyk z Rawicza z czasem 03:10:40. Najstarszym uczestnikiem biegu był Piotr Mikołajczyk z Będzina (79 lat). Lekarka Wielkopolskiej Izby Lekarskiej Magdalena Jałowska z Poznania zajęła drugie miejsce w kategorii kobiet z czasem 03:42:29. W kategorii mężczyzn drugie miejsce zajął ubiegłoroczny mistrz Maciej Ciesielski z Torunia z czasem 02:55:52. Trzecie miejsca zajęli: Maria Czekalska z czasem 03:42:21 i Mikołaj Podsiadło z czasem 02:56:31. Nagrody pieniężne oraz puchary ufundowały Naczelna Izba Lekarska oraz Wielkopolska Izba Lekarska. Wręczali je Artur de Rosier – Prezes ORL WIL oraz Grzegorz Mazur – Skarbnik NRL. Maraton zorganizował Wojciech Łącki z Komisji ds. Kultury i Sportu ORL WIL, a w kategoriach wiekowych nagrody wręczała także Katarzyna Bartz-Dylewicz, przewodnicząca tej komisji. Do zdobywców tytułów trafiły m.in. vouchery na refundację kosztów kształcenia – dla pierwszych miejsc w wysokości 1000 zł ufundowane przez Naczelną Izbę Lekarską, do zdobywców drugiego i trzeciego miejsca – w wysokości 500 zł i 300 zł ufundowane przez Wielkopolską Izbę Lekarską. Prezes ORL WIL Artur de Rosier wręczył także „czerwoną latarnię” czyli symbol latarni w ostatnim wagonie pociągu – dla ostatniego zawodnika, który ukończył Mistrzostwa Polski Lekarzy. Wyróżnienie otrzymał Jerzy Topolewicz z Gdyni, który zapowiedział, że w następnym roku planuje otrzymanie nagrody „Skrzydełek” za największy postęp.
Katarzyna Strzałkowska – Rzecznik Prasowy WIL, Monika Bączek – Ośrodek Komunikacji Medialnej
Foto: Monika Bączek – Ośrodek Komunikacji Medialnej

Ponownie w Wieleniu – Tomasz Kaczmarek o Maratonie MTB 2019

Pasjonaci nie łatwej dyscypliny sportu i jak wielu twierdzi niezbyt roztropni lekarze, którzy pokochali kolarstwo górskie spotkali się na XVI Mistrzostwach Polski w Maratonie MTB  w Wieleniu nad Notecią. Nasze MP odbywają się przy okazji najstarszego wielkopolskiego maratonu Michałki, gdzie lekarze rywalizują z innym pasjonatami tego sportu przy okazji walcząc o 7 koszulek Mistrza Polski. Wśród około 400 zawodników stanowiliśmy 10% stawki. Troje pojechało i ukończyło dystans Giga czyli 100 km, najkrótszy dystans 37 km ukończyło 6 lekarzy, natomiast na dystansie Mega 57 km rozegrano walkę o tytuły MP w kategoriach wiekowych. Nie bardzo elegancko zachował się gospodarz imprezy, który wygrał rywalizację lekarską. Jedynym usprawiedliwieniem może być fakt, że po tej trasie może jeździć z zawiązanymi oczami. Pozostałe tytuły wywalczyli: Anna Gawrońska Łódź, Dorota Zozulińska – Ziółkiewicz z Lubonia, Oskar Kublin z Łodzi, Paweł Rzymski z Poznania, Witold Fiebich z Leszna, Janusz Plesiewicz z Wałcza, który dodatkowo z rąk Przewodniczącej Delegatury Pilskiej WIL dr. Aldony Pietrysiak otrzymał statuetkę dla Najwcześniej urodzonego lekarza tych MP. Dodatkowo dzięki wsparciu przez NIL i WIL i UKS Płomień, lekarze otrzymali puchary, z których ucieszą się pewnie najbardziej ptaki, medale, pamiątkowe kamizelki i wiele wspomnień. Pogoda jak zwykle dopisała fantastycznie, a ci którzy przyjechali z dziećmi mieli dla nich zapewnionych wiele atrakcji, przygotowanych dla najmłodszych min zawody rowerowe, konkursy z nagrodami, konkursy strzeleckie,czy zajęcia w klubie malucha Ki Ku. Widać, że koledzy, którzy kiedykolwiek zdecydowali się na Michałki przyjechać, mają tę imprezę na stałe zapisaną w kalendarzu. Dziękuję za wsparcie i obecność.
Lek. dent. Tomasz Kaczmarek

(zdjęcia: Aldona Pietrysiak)

Turniej strzelecki o Puchar Prezesa WIL oraz Tarczę Eskulapa

O turnieju w Poniecu pisze Lekarz WIL Przemysław Kozanecki:

Raz zasiana myśl musi wykiełkować – a powstała ona kilka lat temu podczas autobusowego powrotu ze Zjazdu Lekarzy w Warszawie. Początki organizowania pasjonatów strzelectwa tarczowego, zainicjowane przez dr. Wojciecha Buxakowskiego, dość szybko – i dzięki życzliwości izbowego Gremium – na czele z Prezesem ORL WIL Arturem de Rosier – przyniosły zeszłoroczny efekt w postaci spotkania lekarzy (i osób powiązanych organizacyjnie ze strukturami WIL) z Braćmi Kurkowymi, z Pucharem Prezesa jako głównym trofeum.

Naturalnym stało się pragnienie kontynuacji takich dorocznych spotkań. Ponieważ jestem członkiem Bractwa Kurkowego w Poniecu – i znając operatywność nas, Braci Kurkowych – na telefon z Izby, odebrany podczas plażowego leniuchowania – chętnie podjąłem się organizacji tegorocznego strzelania – zarówno jako członek WIL, jak i kurkowy brat. Doktorzy Marcin Karolewski, Wojciech Buxakowski oraz Pan Daniel Olejniczak z “błogosławieństwem” Prezesa ORL WIL koordynowali organizację turnieju z ramienia WIL.

Turniej strzelecki odbył się w dniu 21 września 2019 roku, na naszej przepięknie położonej i już doskonale urządzonej (choć nadal stale coś rozbudowujemy) strzelnicy ponieckiej – w niewielkiej miejscowości w okolicy Leszna – Poniecu. Po śniadaniu powitalnym Gości (Prezesa ORL WIL Artura de Rosier reprezentowali Lidia Dymalska – Kubasik, wiceprezes ORL WIL oraz Wojciech Buxakowski – członek Prezydium ORL WIL) – program zaczęliśmy od przedstawienia rysu historycznego Bractwa Kurkowego tej miejscowości (początek rok 1629), a kwadransową prelekcję wygłosił historyk i nasz Brat – Grzegorz Wojciechowski.

Następnie rozpoczęło się strzelanie w kategoriach: strzelanie do tarczy o Puchar Prezesa ORL WIL (karabinek kbks) oraz Tarczę Eskulapa (karabin czarnoprochowy kal. 45), strzelanie w konkurencji kobiet (kbks), strzelanie z wiatrówki dla naszych milusińskich (a było ich dziewięcioro) oraz na zakończenie Turnieju – strzelanie do Kura (z kbks: strzela się nie tyle, co do symbolicznego ptaka, ale do listwy go mocującej, każdy strzela po kolei – i wygrywa osoba, która ostatecznie przetnie wystrzelonym pociskiem tę listwę – tak, by kur spadł na ziemię).

Puchary, medale i Tarczę Eskulapa wręczał zwycięzcom nasz elokwentny Prezes Bractwa – Brat Dariusz Kędziora. Wszystkie dzieci, biorące udział w Turnieju – otrzymały pamiątkowe medale od Bractwa za uczestnictwo oraz za trzy pierwsze miejsca – puchary od WIL, miło było patrzeć na dzieciaki widocznie radosne i dumne z tych wyróżnień. Puchar Prezesa ORL WIL zdobył Przemysław Frąckiewicz, miejsce drugie wystrzelał Wojciech Buxakowski, trzecie miejsce na podium zajął Mirosław Moskalewicz. W kategorii broni czarnoprochowej o Tarczę Eskulapa były dwa pierwsze miejsca – dla Gości wraz z pucharem zdobył je Mariusz Łaciński, dla Kurkowych Braci – rękodzielniczą, drewnianą tarczę (miałem zaszczyt ją zasponsorować) wystrzelał Brat Leszek Andrzejak. Miejsce drugie zajął Przemysław Frąckiewicz, trzecie – Pani Magdalena Szeszycka – to miejsca pucharowe WIL. W kategorii kobiet I miejsce zdobyła Pani Zofia Szeszycka, II miejsce Lidia Dymalska – Kubasik, III miejsce Pani Magdalena Olejniczak. W strzelaniu do Kura bank rozbiła rodzina Szeszyckich – zajęła ona wszystkie trzy miejsca, łącznie z nadmiarowo – a pozaregulamionowo ;-)) ustrzelonym Kurem.

Po rozdaniu nagród nastąpił obiadowy poczęstunek oraz dla chętnych – pozakonkursowe, rozrywkowe strzelanie do tarcz. Towarzyszyła nam przez cały dzień słoneczna, ciepła pogoda, która dodatkowo upiękniła wspólne chwile. Towarzysko i organizacyjnie impreza w mojej ocenie bardzo udana, mam nadzieję, że będziemy wspólnie nadal tę nową tradycję bracko – izbową-dorocznie kontynuować.

3-9 sierpnia 2019 odbyły się 49 Mistrzostwa Świata Lekarzy w Wilnie. Wśród 321 graczy z 29 krajów, Wielkopolskę reprezentowało 5 lekarzy: Marek Kintzi, Maciej Koczorowski, Anna Komar, Olesja Szpak, Małgorzata Pawelec-Wojtalik.

Mistrzostwo Świata w kategorii Open kobiet zdobyła Olesja Szpak w zaciętym pojedynku z reprezentantką Łotwy. Dr Szpak zajęła również II miejsce w rozgrywkach deblowych open. Równie udanie wystąpiła Małgorzata Pawelec- Wojtalik zdobywając brązowy medal w singlu (WS 65), srebrny w mikście (z dr Tomaszem Maziakiem – Mixt 60) oraz złoty w deblu w parze z dr Bożenną Kędzierską (WS 65). W swoich pierwszych Mistrzostwach Świata brązowy medal w deblu, w parze z dr Joanną Szafranek, wywalczyła Anna Komar (WD 45).

Niezwykle zacięte pojedynki stoczył Maciej Koczorowski zajmując trzecie miejsce w rozgrywkach singlowych (MS 45), drugie miejsce w deblowych (z doktorem Robertem Telegą – MD 45) i drugie miejsce w mikstowych z dr Joanną Szafranek (Mikst 45).

I to nie koniec dobrych wiadomości, bowiem równolegle do potyczek indywidualnych rozgrywano mecze w Pucharze Narodów. Po zaciętej rywalizacji, przy niesamowitym wsparciu kibiców, po raz pierwszy w historii  Mistrzyniami Świata zostały lekarki z Polski. Pokonały zawodniczki z Węgier, Litwy i USA. W złotej drużynie wystąpiły  Olesja Szpak, Grażyna Martini-Kamińska, Bożenna Kędzierska, Agata Wojciuk, Anna Komar i Agnieszka Widziszowska a do reprezentacji powołano także Joannę Szafranek, Małgorzatę Pawelec-Wojtalik oraz Renatę Barnaś- Samson.

Mistrzostwa zostały perfekcyjnie zorganizowane. Możliwość gry na pięknych obiektach, czas na zwiedzanie urokliwego Wilna i poznanie lekarzy z innych krajów, także na licznych spotkaniach towarzyskich, przepiękna oprawa rozdania nagród – to wszystko sprawiło, że Wilno pozostanie na długo w naszej pamięci.

Za rok wybieramy się do Turcji , a już w 2024 dzięki staraniom zarządu PSTL pod przewodnictwem dr Joanny Szafranek mistrzostwa odbędą się w Polsce.

Anna Komar

Lekarze WIL ponownie z tenisowymi medalami

Lekarze Wielkopolskiej Izby Lekarskiej uczestniczyli w XXIX Letnich Mistrzostwach Polski Lekarzy w Tenisie ,,Lexus Cup 2019″, które odbyły się w czerwcu 2019 roku w Olsztynie.

Medale dla Wielkopolskiej Izby Lekarskiej zdobyli: Anna Komar (złoty medal w singlu i brązowy w deblu w kategorii +45), Olesja Szpak (złoty medal w singlu i srebrny w mikście w kategorii open), Małgorzata Pawelec-Wojtalik (złoty medal w singlu w kategorii +60, srebrny medal w deblu w kategorii +55), Kacper Mularczyk (złoty medal w singlu i deblu w kategorii open, złoty medal w mikście w kategorii do 100 lat), Łukasz Rotnicki (brązowy medal w singlu w kategorii open), Grzegorz Przybylski (brązowy medal w singlu w kategorii +55), Marek Kintzi (brązowy medal w singlu w kategorii +60), Wojciech Pieczkowski (brązowy medal w singlu i w deblu w kategorii +75), Jerzy Glabisz (złoty medal w deblu w kategorii 55-65),  Adam Onyszkiewicz (brązowy medal w deblu w kategorii +75).

Turniej szczególny, bo Polskie Stowarzyszenie Tenisowe Lekarzy obchodziło na nim swoje okrągłe XX-lecie istnienia. Pierwsze w historii lekarskiego sportu Mistrzostwa Polski w tenisie ziemnym odbyły się w 1991 roku w Olsztynie. Historia zatoczyła koło i lekarze w tym roku powrócili ,,do korzeni” i rywalizowali o tytuły Mistrza Polski również w Olsztynie. Przez cztery dni 140 medyków walczyło w singlu, deblu, mikście i turnieju pocieszenia.

Pierwszego dnia Mistrzostw odbyła się konferencja naukowa z wykładem na temat odgłosów wydawanych podczas wysiłku przez tenisistów w kontekście otolaryngologicznym. Zbigniew Frenszkowski – pierwszy, Honorowy Prezes PSTL, z okazji XX-lecia Stowarzyszenia wygłosił autorski wiersz o tematyce tenisowej obfitujący w wiele rymów i odniesień do historii lekarskiego sportu. Lekarze wraz z osobami towarzyszącymi najbardziej zasłużeni dla Stowarzyszenia i o najdłuższym stażu turniejowym zostali uhonorowani pamiątkowymi odznakami i pucharami.

W przyszłym roku jubileuszowe XXX Letnie MP Lekarzy w Tenisie zaplanowane są w Poznaniu.

Marcin Pokrzywnicki

Sekretarz PSTL

Lekarze WIL na turnieju tenisowym

W dniach od 17 do 19 maja 2019 pod egidą Polskiego Stowarzyszenia Tenisowego Lekarzy (PSTL) we Wrocławiu odbył się Ogólnopolski Turniej Tenisowy Lekarzy PSTL V-Motors Volvo Car Cup, w którym uczestniczyło 84 lekarzy i dentystów z całej Polski.

Wielkopolską Izbę Lekarską reprezentowali: Marek Kintzi (3 miejsce w singlu w kategorii +60), Anna Komar (3 miejsce w singlu i w deblu w kategorii open), Marek Komar (2 miejsce w singlu i 1 w deblu w kategorii +45), Olesja Szpak (2 miejsce w singlu i w deblu w kategorii open), Małgorzata Pawelec-Wojtalik (1 miejsce w singlu w kategorii +60, 2 miejsce w deblu w kategorii +55), Jerzy Glabisz (1 miejsce w deblu w kategorii +55), Jakub Kornacki (1 miejsce w singlu w kategorii +45), Ryszard Koczorowski (2 miejsce w singlu w kategorii +70), Łukasz Rotnicki (singiel open), Jędrzej Molicki (3 miejsce w singlu w kategorii open).

Medycy rywalizowali w singlu i w deblu w różnych kategoriach wiekowych, począwszy od kategorii do lat 35 a skończywszy na kategorii powyżej 80 lat.

Tytuł najlepszej zawodniczki turnieju zdobyła Agata Wojciuk, najlepszym zawodnikem został Bogusław Rataj, natomiast nagroda fair play powędrowała do Grażyny Martini-Kamińskiej.

Marcin Pokrzywnicki

Sekretarz PSTL

Lekarze WIL w 22. Mistrzostwach Polski Lekarzy w Biegu na 15 km

Pierwszy weekend kwietnia, czyli w 2019 roku 7 dzień tego miesiąca, to dla lekarzy święto biegania na 15 kilometrów. Już po raz 22 lekarze zmierzyli się w Bukówcu Górnym w ramach Mistrzostw Polski. Mimo, że był to Światowy Dzień Zdrowia i Pracownika Służby Zdrowia, to umknął on biegaczom, lekarzom i organizatorom – może i dobrze, bo świąteczny klimat szacunku, należy się nam cały rok, a wzniosłe słowa w jednym dniu niczego nie zmieniają. Atmosfera biegu w tej pięknej podleszczyńskiej wsi jest zawsze niezwykła. Ogrom serca jakie organizatorzy wkładają w klimat biegu, powoduje, że każdy, kto choć raz tam był, wraca powtórnie. W tym roku 34 lekarzy z całej Polski stanęło na starcie, do którego sygnał dał wystrzał armatni i karabinowy Bractwa Kurkowego. Trasa odmienna od zeszłorocznej, bo częściowo odwrócona, jeśli chodzi o kierunek, zafundowała biegaczom dwa podbiegi w iście górskim stylu, ale trudy „wspinaczki” rekompensowała piękna pogoda, która, jak zapewniają organizatorzy, w Bukówcu jest dla biegaczy. Wszyscy lekarze dotarli do mety w komplecie. Najlepsi, w podniosłej atmosferze dekoracji, wysłuchali Hymnu Polski i odebrali trofea i nagrody. Mistrzynią Polski na 15 km. została Anna Zajączkowska z Trzebnicy, powtarzając sukces z 2018 roku. Wicemistrzynią została Małgorzata Nowak z Pleszewa, a trzecie miejsce zajęła Monika Hauser-Giers z Nowego Lubosza. Wśród lekarzy tryumfował Wojciech Lizak z Jastrzębia Zdroju, który zajął również wysokie 5 miejsce w klasyfikacji generalnej Biegu Sokoła w ranach, którego rozgrywane są Mistrzostwa Lekarzy. Wicemistrzem Polski został Marcin Gabryel z Krosinka, a trzeci był Grzegorz Krawczyk z Radomia. Miłym akcentem Mistrzostw Lekarzy było pożegnanie z bieganiem, w wieku 66 lat, kolegi Jacka Adamczaka z Delegatury Leszczyńskiej Wielkopolskiej Izby Lekarskiej, który specjalnie na tę okazję przygotował dla grona najbliższych biegowych przyjaciół koszulki z napisem „Jacek Adamczak 66 i cześć!”. Będzie nam go brakowało na tych Mistrzostwach, do których wnosił klimat dostojnej zabawy i zdrowej rywalizacji. Dziękujemy, Jacku! Mistrzostwa w Bukówcu przeszły do historii i zapisały się niezapomnianymi wrażeniami, między innymi dzięki ogromnemu zaangażowaniu kolegi Leszka Walczaka z Leszna, który jak co roku zadbał o wszelkie szczegóły imprezy, na której czuliśmy się najważniejszymi gośćmi. W tym miejscu dziękuję również Wielkopolskiej Izbie Lekarskiej oraz Naczelnej Izbie Lekarskiej za wsparcie finansowe i organizacyjne. Pełne wyniki Mistrzostwa Polski Lekarzy na 15 km na stronie: biegsokola.com

Wojciech Łącki

Komisja ds. Kultury, Sportu i Rekreacji

Wielkopolskiej Izby Lekarskiej

W dniach 14-17 marca 2019 pod egidą Polskiego Stowarzyszenia Tenisowego Lekarzy (PSTL) w Stalowej Woli odbyły się XXII Halowe Mistrzostwa Polski Lekarzy w Tenisie, w których uczestniczyło 76 lekarzy i dentystów z całej Polski. Wielkopolską Izbę Lekarską reprezentowali: Marek Kintzi, Anna Komar, Małgorzata Pawelec-Wojtalik i Jakub Kornacki.

Turniej odbył się na nawierzchni twardej typu hard w hali tenisowej Miejskiego Klubu Tenisowego przy ul. Wyszyńskiego 1. Medycy rywalizowali w singlu, deblu i mikście w różnych kategoriach wiekowych. Rozegrany został także turniej pocieszenia. Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwali sędziowie: Filip Stypa i Włodzimierz Pikulski.

Lekarze WIL zdobyli medale: Marek Kintzi – brązowy medal w singlu w kategorii +60, Anna Komar – złoto w singlu i w deblu w kategorii +45, złoto w mikście w kategorii powyżej 100 lat, Małgorzata Pawelec-Wojtalik – złoto w singlu w kategorii +55, srebro w deblu w kategorii +45, srebro w mikście w kategorii powyżej 100 lat.

Zawodom towarzyszyła konferencja naukowa, na której prof. Jan Józefczuk wygłosił wykład pod tytułem „Grasica a choroby autoimmunologiczne” oraz odbyło się wspólne oglądanie Huberta Hurkacza w meczu z Federerm oraz Łukasza Kubota w półfinale debla w turnieju w Indian Wells. Główną atrakcją turnieju była profesjonalna transmisja z kortu, dzięki czemu można było obejrzeć w serwisie YouTube na żywo wiele ciekawych meczy z udziałem lekarzy.

Kolejny turniej PSTL odbędzie się od 17 do 19 maja 2019 we Wrocławiu na kortach otwartych z mączki ceglanej na terenie Olimpijski Club. Już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału.

 

Marcin Pokrzywnicki – Sekretarz PSTL (Śląska Izba Lekarska)

Foto: udostępnione przez Marcina Pokrzywnickiego

Lekarze z Wielkopolski na turnieju tenisowym w Częstochowie

Pierwszy w nowym roku Ogólnopolski Halowy Turniej Tenisowy Lekarzy ,,Trzech Króli” pod egidą Polskiego Stowarzyszenia Tenisowego Lekarzy odbył się w dniach 4-6 stycznia 2019 roku w Częstochowie. Turniej zgromadził 55 uczestników w tym czterech lekarzy z Wielkopolski: Annę Komar, Marka Komara, Marka Kintzi i Małgorzatę Pawelec-Wojtalik.

Organizatorami turnieju były Okręgowa Izba Lekarska w Częstochowie oraz Naczelna Izba Lekarska. Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwali: dr Lesław Rudziński, Rita Idziak oraz sędzia naczelny Łukasz Jamrozik.

Lekarze walczyli łącznie w 13 kategoriach wiekowych w grach pojedynczych i podwójnych. Wśród Pań odbył się także turniej pocieszenia. Przez 3 dni można było oglądać wiele długich i zaciętych meczów zakończonych dopiero w 3 secie w super tiebreaku, na co miała wpływ bardzo wolna nawierzchnia kortów, która sprzyjała długim wymianom. Każdy z uczestników otrzymał pakiet startowy, w którym znalazł m.in. turniejową koszulkę. Zwycięzcy i finaliści zostali nagrodzeni pucharami, książką pod tytułem „Częstochowa. 100 lat niepodległości.” oraz najnowszym czasopismem ,,Tenisklub”, w którym można przeczytać obszerną relację z Mistrzostwa Świata Lekarzy w Tenisie na Malcie 2018, zamieszczoną również w grudniowo-styczniowym numerze  biuletynu WIL.

Najbliższy turniej PSTL odbędzie się w Stalowej Woli w dniach 14-17.03.2019 i będą to XXII Halowe Mistrzostwa Polski Lekarzy w Tenisie. Wszystkich lekarzy i dentystów zachęcamy do udziału.

 

Marcin Pokrzywnicki

Sekretarz Polskiego Stowarzyszenia Tenisowego Lekarzy

Zdjęcia – udostępnił Marcin Pokrzywnicki

Foto 1 – Anna Komar pierwsza z lewej

Foto 2 – Pawelec-Wojtalik pierwsza z lewej

 

Podziel się

Strona wykorzystuje pliki Cookies

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.