23 Mistrzostwa Polski Lekarzy w Biegu na 15 km

 

Tym razem w jesiennym, a nie jak dotychczas wiosennym terminie, 10 października 2021 roku w Bukówcu Górnym odbyły się 23 Mistrzostwa Polski Lekarzy na dystansie 15 kilometrów. Jak zawsze, co rokrocznie podkreślają organizatorzy, w tym biegu była pogoda dla biegaczy. Amatorów biegania przywitała złota polska jesień. Do rywalizacji lekarzy zgłosiło się 20 zawodników w tym 3 kobiety. Wszyscy ukończyli bieg w dobrej formie. Mistrzem Polski został Robert Nieiwiedziała z Warszawy, Wicemistrzem Paweł Kmieciak z Poznania. Trzeci był Maciej Popielarz ze Skórzewa. Wśród kobiet tytuł Mistrzyni Polski przypadł Małgorzacie Nowak z Pleszewa. Druga była Katarzyna Pudliszewska z Leszna, a na trzecim miejscu uplasowała się Beata Wiśniewska z Góry. Bieg ukończył w doskonałej formie i ze świetnym rezultatem 81-letni Piotr Mikołajczyk z Będzina-według mojej wiedzy najstarszy biegający i startujący lekarz-wielkie uznanie i gratulacje. Pełne wyniki na stronie: http://www.biegsokola.com/wyniki

23 Mistrzostwa Polski Lekarzy w Półmaratonie

 

19 września 2021 roku w Gnieźnie ramach Biegu Lechitów zostały rozegrane 23 Mistrzostwa Polski Lekarzy w Półmaratonie. Po rocznej covidowej przerwie biegacze powiedzieli „nie” bezruchowi w lekarskiej biegowej rywalizacji. Na starcie stanęło 31 lekarzy w tym 11 kobiet. Piękna pogoda, atrakcyjna i optymalna trasa sprzyjały dobrym wynikom. Spośród lekarzy pierwszy na mecie zameldował się Jakub Osuch z Wirów zdobywając tym samym tytuł Mistrza Polski w Półmaratonie Lekarzy na 2021 rok. Po nim na metę wbiegł Dominik Samotij z Wrocławia, zdobywając Wicemistrzostwo. Trzecie miejsce zajął również wrocławianin Mateusz Głód.  Spośród naszych dzielnych lekarek pierwsze miejsce i tytuł Mistrzyni Polski zdobyła Katarzyna Butowska ze Starogardu Gdańskiego. Wicemistrzostwo przypadło Karolinie Rostkowskiej z Wrocławia, a trzecie miejsce zajęła Anna Gwiżdż z Bytomia. Na piersiach lekarzy zawisły oprócz medali Biegu Lechitów okolicznościowe medale Mistrzostw Polski Lekarzy, dedykowane w tym roku „Walczącym z covid-19”. Tą dedykacją chcieliśmy oddać hołd wszystkim tym, którzy zmierzyli się i nadal mierzą z epidemicznym wyzwaniem XXI wieku. Pełne wyniki na stronie: https://wyniki.datasport.pl/results3419/

Sukcesy wielkopolskich lekarzy na tenisowych mistrzostwach świata

 

Od 9 do 15 października 2021 roku w Turcji, w słonecznym Belek, odbywały się jubileuszowe 50. Mistrzostwa Lekarzy w Tenisie pod egidą WMTS (World Medical Tennis Society). Lekarze oraz lekarze dentyści z Polski zdobyli łącznie 33 medale: 15 złotych, 10 srebrnych oraz 8 brązowych. Najbardziej wartościowym osiągnieciem było zajęcie przez męską reprezentację Polski 1 miejsca w Pucharze Narodów (Nations Cup), co udało się wywalczyć pierwszy raz w historii. Biało-czerwona drużyna w składzie: Marcin Pokrzywnicki, Tomasz Maziak, Dariusz Gajecki oraz Robert Telega pokonała kolejno Rosjan, Czechów, Włochów oraz Łotyszy i tym samym okazały, przechodni Puchar Narodów powędrował na kolejny rok do naszego kraju.

Dzielnie walczyła również nasza reprezentacja kobiet w składzie: Olesja Szpak, Małgorzata Pawelec-Wojtalik, Anna Komar, Agata Wojciuk, Bożena Kędzierska. Polki były blisko obrony złotego medalu sprzed 2 lat z Wilna, ale jednak w finale ostatecznie musiały,  w decydującej rozgrywce deblowej, uznać wyższość reprezentacji Litwy. Kolejne Mistrzostwa Świata w 2022 roku odbędą się w Stanach Zjednoczonych w Orlando na Florydzie od 23 do 29 października.

Wielkopolską Izbę Lekarską reprezentowali i  stanęli na podium:

Małgorzata Pawelec-Wojtalik: złote medale w kategorii singiel +60, debel +60, srebrny medal w Pucharze Narodów (Nations Cup) oraz w kategorii mikst +60

Olesja Szpak: złote medale w kategorii debel open i mikst open, srebrny medal w Pucharze Narodów (Nations Cup), srebrny medal w kategorii singiel open

Anna Komar: srebrny medal w Pucharze Narodów (Nations Cup), brązowy medal w kategorii mikst +50 i  debel +50

Jakub Kornacki: srebrny medal w kategorii singiel +45

 

Marcin Pokrzywnicki, Anna Komar

IX Ogólnopolski Turniej Tenisowy Lekarzy Bachus Cup 2021 w Zielonej Górze

Niesprzyjająca aura, przejściowe opady deszczu nie przeszkodziły w rozegraniu IX Ogólnopolskiego Turnieju Tenisowego Lekarzy Bachus Cup 2021 w Zielonej Górze. Ogromną pracę w organizację zawodów włożyli dr Józef Safian i dr Leszek Borkowski, którzy przy pomocy Pań z Izby Lekarskiej stworzyli serdeczną atmosferę i ta drogą jeszcze raz składamy im wielkie podziękowania.
Na podium stanęli lekarze z Wielkopolski
– Anna Komar 1 miejsce w singlu, deblu( z Grażyną Kamińską- Martini)i mikście (z Robertem Kowalczykiem )
– Małgorzata Pawelec-Wojtalik 2 miejsce w singlu
– Ryszard Koczorowski złoty medal w singlu i deblu (z Ignacym Lubińskim)
– Jakub Kornacki 3 singiel, 2 debel (z Leszkiem Borkowskim)
– Marek Komar 1 msc w deblu (z Bartoszem Ruszkowskim)
– Puchar Prezydenta Zielonej Góry dla najlepszych zawodników turnieju został przyznany Annie Komar i Arturowi Ferenczowi (Zielonogórska Izba Lekarska)

Anna Komar

V Ogólnopolski Turniej Tenisowy Lekarzy w Opolu

 

Na kortach w Chrząstowicach w ostatni weekend sierpnia, odbył się V Ogólnopolski Turniej Tenisowy Lekarzy w Opolu Vital Medic Cup 2021. Organizatorami  byli Vital Medic Cup Centrum Leczenia Kręgosłupa w Kluczborku, PSTL przy udziale NIL, OIL oraz biura podróży ITAKA.

Medale wywalczyli:

Małgorzata Pawelec-Wojtalik – złoty medal w singlu i deblu

Ryszard Koczorowski – złoty w singlu

Marek Kintzi – srebrny medal w singlu i deblu

Jakub Kornacki – brązowy w singlu i srebrny w deblu

Ogólnopolski Turniej Tenisa Lekarzy w Gdańsku 25-27 czerwca 2021

Wielkopolską Izbę Lekarską reprezentowali Anna Komar, Marek Kintzi i Marek Komar.
Pierwsze miejsce w singlu i deblu w parze z Grażyną Martini-Kamińską w kategorii open zdobyła Anna Komar.

3 miejsce w singlu kat 50+ wywalczył Marek Komar i razem z Tomaszem Maziakiem zajęli I miejsce w deblu kat. open.

W rozgrywkach mikstowych 2 miejsce zajęli Anna i Marek Komar.

Anna Komar

Ultramaratonka z tytułem „Sportowca roku 2020”

Na pierwszym miejscu stawia zdrowie małych pacjentów, o których troszczy się jako ordynator Oddziału Dziecięcego Szpitala Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie. Łączy wiele pasji, z których na pierwszy plan wybija się bieganie. Maraton to dla niej za mało, startuje w ultramaratonach. Komisja ds. Kultury, Sportu i Rekreacji Wielkopolskiej Izby Lekarskiej przyznała tytuł „Sportowca Roku 2020” dr n. med. Sylwii Silskiej.

– Biegi na krótkie dystanse nie odbywały się niemal wcale, długie dystanse, w tym ultramaratony jedynie sporadycznie. Zmobilizowanie się do treningów zajmujących wiele godzin w tygodniu, kiedy nie ma prawie żadnych zawodów nie jest łatwe. Dodajmy do tego dyżury, pracę, a w zasadzie dwie prace, jak to u większości lekarzy. Bardzo mi miło, że zostało do dostrzeżone i zauważone – podkreśla tegoroczna laureatka.

Trening o godz. 5 rano, w domu brak telewizora, media społecznościowe ograniczone do minimum, czytanie tylko wieczorami, a dzień wypełniony pracą medyczną. Taki plan dnia to efekt wielu lat zbierania doświadczeń. Droga do ultramaratonu była długa, a na starcie nic nie zwiastowało późniejszych sukcesów. Chciała za dużo i za szybko, organizm odmawiał posłuszeństwa, a motywacja ulatywała. Kończąc trzydzieści lat chęci poparła prawidłowym podejściem. Był rok 2005. – Zaczęłam od biegu przeplatanego marszem, stopniowo i się udało. Przyjemność z biegania zaczęłam czuć mogąc przebiec bez zbytniego zmęczenia trzydzieści minut ciągiem, wiedząc, że mogę przebiec więcej – opisuje Sylwia Silska. – Mieszkałam wtedy w Montrealu więc tam biegałam, głównie 10 km, półmaratony i później maratony w tym biegi zimą przy minus 20 stopniach i w kopnym śniegu – dodaje.

Rok 2009 to powrót do Polski. Obowiązki zawodowe sprawiają, że czasu na trening jest mniej, co nie znaczy, że pasja zanika. W 2012 roku zaczyna biegać regularnie w zawodach terenowych, cztery lata później zalicza pierwszy górski maraton w Lądku Zdroju. Od tego czasu celuje w coraz dłuższe dystanse. Czerwiec 2018 r. to Zielonka Challenge i drugie miejsce wśród kobiet w biegu na 75 km. Niestety, niedługo potem ulega wypadkowi. – We wrześniu potrącił mnie samochód. Efektem była złamana noga i wyłączenie z biegania na pół roku, po czym powolne do niego wracanie. Nigdy nie byłam sprinterką, a po złamaniu już nie wróciłam do poprzednich czasów osiąganych na półmaratonach i maratonach, natomiast sprawność i siłę mięśni mozolnie trenując udało mi się prawie odzyskać, choć czuję niestabilność lewej, złamanej, nogi co już skutkowało dwoma skręceniami w stawie skokowym. W 2019 zajęłam drugie miejsce w kategorii wiekowej w biegu X Cross Dziewicza Góra, a w 2020 drugie w kategorii wiekowej w Zielonka Challenge 45 k – wspomina ordynator Oddziału Dziecięcego Szpitala Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie.

Najdłuższy ukończony bieg Sylwii Silskiej to 110 km (KBL w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich w Lądku Zdroju w 2020 roku. W 2020 pokonała też z mężem Bieg Rzeźnika w niebywałym błocie. To wszystko przepracowując miesięcznie wymiar dwóch pełnych etatów. Co dalej? Wszelkie plany może zweryfikować rozwój pandemii. – W marzeniach biegowych jest na pewno bieg 240 km, może w 2023, oraz bieg na pustyni np. Etapowy Marathon des Sables – wylicza Sportowiec Roku 2020 Wielkopolskiej Izby Lekarskiej.

ZKM WIL

fot. ZKM WIL, Tomasz Szwajkowski

Za nami XXXI Mistrzostwa Polski Lekarzy w Tenisie

Zawody odbyły się na kortach Szczecińskiego Klubu Tenisowego. Imprezę zorganizowała Okręgowa Izba Lekarska w Szczecinie przy udziale Polskiego Stowarzyszenia Tenisa Lekarzy, NIL, firmę Lexus, zostały objęte patronatem Marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego oraz Prezydenta Miasta Szczecin Piotra Krzystka.

Przez 4 dni ponad 100 lekarzy rozgrywało mecze w palącym słońcu. W trzech z czterech kategorii wiekowych kobiet podwójny tytuł Mistrzyni Polski w singlu i deblu zdobyły Olesja Szpak (open, debel w parze z Moniką Małek), Anna Komar (45+, debel z Grażyną Martini), Małgorzata Pawelec-Wojtalik (60+, debel z Bożenną Kędzierską oraz medal srebrny w mikście powyżej 100 z Ryszardem Stawickim).

Medal srebrny wywalczyła Anna Sabok-Rzepka (55+), a sukces w swoim pierwszym starcie w mistrzostwach odniosła Justyna Chełmińska zajmując II miejsce w deblu kat. open (z Agnieszką Giermak).

Maciej Koczorowski (50+) zdobył srebrny medal w singlu po wyrównanym meczu z Michałem Jędrzejewskim. Zajął również II miejsce w rozgrywkach deblowych (z Michałem Jędrzejewskim) i mikstowych z Joanną Szafranek (kat. poniżej 100). Srebrnymi, singlowymi medalistami MP zostali także Grzegorz Przybylski (55+), Marek Kintzi (65+), Ryszard Koczorowski (70+). Brązowy medal zdobyli Łukasz Rotnicki (35+) i Marek Komar (50+).

55. srebrny medal w deblu zdobył Ryszard Stawicki z Tomaszem Maziakiem, a medal brązowy Grzegorz Przybylski z Aleksandrem Skop. Brązowym medalistą w deblu +75 został Bogdan Struk grający z Józefem Szafrankiem. WIL reprezentowali także Jacek Duszkiewicz i Jakub Kornacki.

Anna Komar

Za nami Ogólnopolski Turniej Tenisowy Lekarzy w Łodzi

Zawody odbyły się w dniach 7-9 maja 2021 na kortach Łódź-Chojny. Imprezę zorganizowała Fundacja Bogusława Rataja “TENIS NA CHOJNACH”. Wśród uczestników nie zabrakło reprezentantów Wielkopolskiej Izby Lekarskiej, którzy zajęli miejsca na podium:
Małgorzata Pawelec-Wojtalik – I miejsce w singlu i deblu kat 60+
Olesja Szpak – I miejsce w singlu i deblu kat. Open
Anna Komar – I miejsce debel kat. Open
Ryszard Koczorowski – I miejsce singiel, II miejsce debel kat 70
Marek Kintzi – II miejsce singiel kat.65+
Jakub Kornacki – II miejsce singiel kat.45+ oraz III miejsce w deblu w parze z Markiem Komarem w kat 45+.

Podziel się

Strona wykorzystuje pliki Cookies

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.