Zarząd Województwa Wielkopolskiego oraz Wielkopolska Izba Lekarska postanowiły ustanowić odznaczenie „Wielkopolski lekarz z sercem”. Jest to pierwsze odznaczenie promujące działalność charytatywną i społeczną lekarzy.

Celem tej inicjatywy jest uhonorowanie osób spośród środowiska lekarskiego, które poprzez  postawę życiową oraz działalność pozazawodową niosą pomoc ludziom chorym i potrzebującym pomocy w kraju i za granicą. Osoby te wyróżniają się w środowisku wyjątkową aktywnością o charakterze prospołecznym i charytatywnym. Stanowią wzór, inspirują do działania, promują wartości etyczne oraz prezentują postawę godną naśladowania.

Patronem odznaczenia jest Kazimierz Hołoga, wywodzący się z Wielkopolski niezwykły lekarz, społecznik i filantrop, dyrektor szpitala powiatowego w Nowym Tomyślu, który w II połowie XX wieku w praktyce realizował ideały lekarza bez reszty oddanego pacjentom.

Spośród zgłoszonych kandydatów, laureata wybierze kapituła, w skład której wchodzą przedstawiciele Samorządu Województwa Wielkopolskiego i Wielkopolskiej Izby Lekarskiej.

REGULAMIN

KARTA ZGŁOSZENIA KANDYDATA

Podziel się