Zawody odbyły się na kortach Szczecińskiego  Klubu Tenisowego. Imprezę zorganizowała Okręgowa Izba Lekarska w Szczecinie przy udziale Polskiego Stowarzyszenia Tenisa Lekarzy, NIL, firmę Lexus, zostały objęte patronatem Marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego oraz Prezydenta Miasta Szczecin Piotra Krzystka.

Przez 4 dni ponad 100 lekarzy rozgrywało mecze w palącym słońcu. W trzech z czterech kategorii wiekowych kobiet podwójny tytuł Mistrzyni Polski w singlu i deblu zdobyły Olesja Szpak (open, debel w parze z Moniką Małek), Anna Komar (45+, debel z Grażyną Martini), Małgorzata Pawelec-Wojtalik (60+, debel z Bożenną Kędzierską oraz medal srebrny w mikście powyżej 100 z Ryszardem Stawickim).

Medal  srebrny wywalczyła Anna Sabok-Rzepka (55+), a sukces w swoim pierwszym starcie w mistrzostwach odniosła Justyna Chełmińska zajmując II miejsce w deblu kat. open (z Agnieszką Giermak).

Maciej Koczorowski (50+) zdobył srebrny medal w singlu po wyrównanym meczu z Michałem Jędrzejewskim. Zajął również II miejsce w rozgrywkach deblowych (z Michałem Jędrzejewskim) i mikstowych z Joanną Szafranek (kat. poniżej 100). Srebrnymi, singlowymi medalistami MP zostali także Grzegorz Przybylski (55+), Marek Kintzi (65+), Ryszard Koczorowski (70+). Brązowy medal zdobyli Łukasz Rotnicki (35+) i Marek Komar (50+).

55. srebrny medal w deblu zdobył Ryszard Stawicki z Tomaszem Maziakiem, a medal brązowy Grzegorz Przybylski z Aleksandrem Skop. Brązowym medalistą w deblu +75 został Bogdan Struk grający z Józefem Szafrankiem. WIL reprezentowali także Jacek Duszkiewicz i Jakub Kornacki.