O punktach edukacyjnych słów kilka…
Każdy lekarz/lekarz dentysta który posiada czynne Prawo Wykonywania Zawodu zobowiązany jest do dopełnienia obowiązku doskonalenia zawodowego.
W okresie 4-ech lat, lekarz/lekarz dentysta powinien zebrać 200 punktów edukacyjnych (datą wyznaczającą początek okresu rozliczeniowego jest data podjęcia uchwały o przyznaniu lekarzowi/lekarzowi dentyście stałego PWZ, w związku z tym okresy rozliczeniowe są indywidualnie określane dla każdego lekarza/lekarza dentysty).
W praktyce lekarz/lekarz dentysta musi dostarczyć osobiście po umówieniu się na wizytę lub drogą pocztową do Działu Kształcenia Podyplomowego WIL potwierdzające udział w szkoleniach oraz sporządzoną na ich podstawie ewidencją w formie: indeksu doskonalenia zawodowego (do odbioru w biurze WIL) lub karty ewidencji doskonalenia zawodowego.
Złożone dokumenty są weryfikowane przez pracowników Działu Kształcenia Podyplomowego WIL, następnie zatwierdzane na posiedzeniu Komisji ds. Kształcenia Medycznego i w dalszej kolejności podejmowana jest Uchwała przez Prezydium Wielkopolskiej Izby Lekarskiej.
Na podstawie powyższych informacji wydawane jest stosowne zaświadczenie, które wraz z kompletem dokumentów zostaje odesłane lekarzowi/lekarzowi dentyście na wskazany adres korespondencyjny.
W przypadkach, w których liczba punktów edukacyjnych jest niższa niż 200, umożliwia się lekarzom/lekarzom dentystom składanie kolejnych dokumentów, w celu uzupełnienia brakującej liczny punktów.