W Centrum EDUWIL w Poznaniu 28 września 2019 roku odbyło się szkolenie z zakresu e-recept. Uczestniczyło w nim ponad 130 osób. Zebranych powitał Prezes ORL WIL Artur de Rosier, a wykładali specjaliści z: Centrum Systemów Informacyjnych w Ochronie Zdrowia, firmy dr Eryk i firmy Kamsoft S.A.
Była mowa m.in. o: podłączaniu się do systemu e-recepty przez lekarza pracującego w podmiocie i praktyce lekarskiej, aplikacji zamieszczonej na stronie gabinet.gov.pl dla gabinetów wystawiających do około 30 recept miesięcznie, kodach dostępowych zawartych w e-recepcie będących wraz z numerem PESEL pacjenta podstawą do wydania leku, drukowaniu tzw. wydruku informacyjnego, Internetowym Koncie Pacjenta, różnorodności w uprawnieniach lekarza POZ i lekarza specjalisty, receptach pro autore i pro familia i wielu innych.
Przedstawiciel CSIOZ Ireneusz Janczak podkreślał, że w całej Polsce wystawia się 2,5 mln dziennie wszystkich recept z czego 408 tys. stanowią obecnie e-recepty. Swój wykład opierał o prezentację, którą zamieszczamy poniżej.
Przedstawiciel firmy dr Eryk Jarosław Słodziński przedstawiał zalety oprogramowania takie jak m.in.: informacje o ograniczonej ilości leków na rynku, alerty dotyczące bezpieczeństwa stosowania leków, telekonsultacje, telerehabilitacje, czy platformę przesiewową.
Przedstawiciel firmy Kamsoft S.A. Maciej Jackowski przedstawiał wystawienie e-recepty w systemie, łącząc się z przykładowym systemem zainstalowanym w NZOZie, czyli jego wykład prowadzony był nie na podstawie prezentacji, tylko „na żywo”.
Po szkoleniu w Poznaniu odbyło się w tym dniu szkolenie w Pile. Więcej informacji TUTAJ.
(KS)