Data
24 września 2022 (sobota) w godz. 9:00 – 15:30
Miejsce
Wydarzenie hybrydowe
• stacjonarnie: Centrum Konferencyjne EDU WIL ul. Szyperska 14 w Poznaniu
• online: za pośrednictwem platformy edukacyjnej WIL – link do platformy kursy.wil.org.pl
Program
Sesja I | Jak nie zwariować w POZ?
09:00 – 09:15 Otwarcie konferencji
– lek. Marcin Karolewski, wiceprezes ORL WIL
– lek. Bożena Janicka, prezes Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia
09:15 – 09:45 Jak rozmawiać z pacjentem?
– prof. Henryk Mruk, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
09:45 – 10:15 Wypalenie zawodowe, no i co z tym zrobić?
– lek. Grzegorz Mikołajczak, Pracownia Motywacji i Zmian
10:15 – 10:45 10 trudnych pytań do prawnika…
– Kajetan Komar-Komarowski, wspólnik zarządzający Kancelarią Lex Secure 24h Opieka Prawna
Sesja II | Prawnik radzi
11:00 – 11:30 Lekarz jako funkcjonariusz publiczny
– dr adw. Piotr Karlik, Filipiak Babicz Legal
11:30 – 12:00 Obrona wizerunku lekarza
– dr adw. Anna Wilińska-Zelek, Filipiak Babicz Legal
12:00 – 12:30 Jak zyskać wolny czas?
– r. pr. Krzysztof Kozik, Kancelaria Radców Prawnych Pawelczyk Kozik
przerwa na lunch, wykład sponsorowany
Sesja III | Rodzinni kontra…
13:30 – 14:00 …szpitalnicy, czyli sekret udanego związku
– lek. Marcin Karolewski, wiceprezes ORL WIL
14:00 – 14:30 …NFZ, czyli szykuj się na kontrolę
– Hanna Philips, Zastępca Dyrektora ds. Medycznych WOW NFZ
14:30 – 15:00 …OROZ, czyli skargi w medycynie rodzinnej
– dr n. med. Paweł Kopyra, Zastępca Okręgowa Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej WIL
15:00 – 15:30 Podsumowanie i zakończenie konferencji
Sylwetki prelegentów
Lek. Marcin Karolewski – pomysłodawca i organizator konferencji. Wiceprezes Okręgowej Rady Lekarskiej Wielkopolskiej Izby Lekarskiej, a także Rzecznik Praw Lekarza WIL. Specjalista chorób wewnętrznych oraz hipertensjologii, w trakcie specjalizacji z geriatrii. Kierownik Oddziału Wewnętrznego Psychosomatycznego WSDNIPC „Dziekanka” w Gnieźnie.
Lek. Bożena Janicka – W 1999 roku objęła funkcję prezesa Wojewódzkiego Oddziału Kolegium Lekarzy Rodzinnych. Od 2003 roku działała w Federacji Porozumienie Zielonogórskie, w latach 2009-2010 była prezesem Federacji PZ. Od 2011 roku stoi na czele Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia. Członkini Okręgowej Rady Lekarskiej Wielkopolskiej Izby Lekarskiej.
Prof. Henryk Mruk – emerytowany profesor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Pracował także na Wydziale Nauk o Zdrowie Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Zajmuje się tematyką przywództwa, zachować konsumentów i pacjentów, ekonomią behawioralną, komunikacji interpersonalnej. Jest autorem wielu artykułów na temat zarządzania w sferze zdrowia oraz funkcjonowania rynku farmaceutycznego. Prowadzi zajęcia na studiach podyplomowych oraz studiach MBA.
Lek. Grzegorz Mikołajczak – Lekarz i psychoterapeuta. Czynny zawodowo specjalista anestezjolog, a zarazem terapeuta pracujący w modalności systemowej. Prowadzi terapię indywidualną, par i rodzin. Często w swojej praktyce spotyka się z tym, jak wypalenie zawodowe wpływa na dobrostan człowieka.
Kajetan Komar-Komarowski – radca prawny, wspólnik zarządzający Kancelarią Lex Secure 24h Opieka Prawna Komar-Komarowski Sp.k., która w roku 2021 zajęła I miejsce w Rankingu Kancelarii Prawniczych w kategorii: „Nowe Prawo – Usługi Prawnicze w Formule direct.
Dr adw. Piotr Karlik – Specjalista z zakresu szeroko rozumianego prawa karnego, tj. postępowania karnego, skarbowego, gospodarczego oraz wykroczeniowego. adiunkt w Zakładzie Postępowania Karnego WPiA UAM; w obrębie jego zainteresowań znajdują się związki prawa karnego z prawem medycznym, w tym zakres odpowiedzialność karnej za błąd w sztuce. Występuje jako obrońca oskarżonych lekarzy w wielu sprawach karnych, współpracuje z WIL, a także organizacjami lekarskimi. Ponadto występuje jako obrońca w sprawach karnych prowadzonym przeciwko lekarzom – funkcjonariuszom publicznym z tytułu niedopełnienia obowiązków służbowych.
Dr adw. Anna Wilińska-Zelek – Specjalistka z zakresu nowych technologii/IT, prawa mediów i własności intelektualnej. Posiada również doświadczenie z zakresu prawa medycznego i farmaceutycznego. Współpracuje z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Wyższą Szkołą Bankową. Związana z Zakładem Systemów Prasowych i Prawa Prasowego WNPiD UAM. Członek Zarządu Polskiego Towarzystwa Naukowego Prawa Prasowego. Redaktorka serwisu prawnego nowemediaitechnologie.pl o budowaniu marki, współpracy z mediami, kryzysach reputacyjnych, reklamie i promocji, prawie własności intelektualnej oraz konkurencji (zwłaszcza tej nieuczciwej).
Krzysztof Kozik – radca prawny, założyciel i wspólnik Kancelarii Radców Prawnych Pawelczyk-Kozik z Poznania. Specjalizuje się w doradztwie dotyczącym transakcji zakupu i sprzedaży firm. Do głównych obszarów jego działalności należy planowanie przekazania biznesu następcom (sukcesja), wspieranie jako negocjator w sporach między wspólnikami i doradztwo w sprawach spółek. Prowadzi bieżącą pomoc prawną dla podmiotów gospodarczych i audyty spółek (due dilligence) oraz przygotowuje i negocjuje umowy inwestycyjne.
Hanna Philips – od marca 2017 roku pełni funkcję zastępcy dyrektora ds. medycznych Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia, w którym zatrudniona jest od początku jego utworzenia. Wcześniej, od 1999 pracowała w Wielkopolskiej Regionalnej Kasie Chorych. Hanna Philips jest farmaceutką. W 1981 roku ukończyła Akademię Medyczną w Poznaniu z tytułem magistra farmacji, a cztery lata później zdobyła stopień naukowy doktora nauk farmaceutycznych. W 1990 roku uzyskała tytuł specjalisty II stopnia w zakresie analityki klinicznej.
Dr n. med. Paweł Kopyra – Zastępca Okręgowego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej WIL VII i IX Kadencji, Okręgowy Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej WIL VIII kadencji. Specjalista położnictwa i ginekologii oraz perinatologii
Zgłoszenia
Zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy.
W razie pytań prosimy o kontakt z Ośrodkiem Doskonalenia Zawodowego WIL:
odz@wil.org.pl, tel. 61 852 58 60 wew. 405
Zapisy do 22 września do godz. 16:00
Cena
Konferencja sfinansowana ze środków WIL, dla członków WIL bezpłatnie.
Pozostałe osoby: uczestnictwo online 80 zł, uczestnictwo stacjonarnie 100 zł
Płatność na konto CUWIL:
Bank BGŻ BNP Paribas
93 1600 1462 1836 6402 7000 0001
W tytule przelewu prosimy wpisać kod konferencji: 2E/09/22
Wpłaty należy dokonać do 22 września 2022.
Informacje dodatkowe
5 punktów edukacyjnych