W dniach  8 – 11 VI 2023 w Stalowej Woli rozegrano XXXIII Letnie Mistrzostwa Polski Lekarzy w Tenisie Lexus Cup. Tym razem Wielkopolskę reprezentowała tylko męska grupa lekarzy. W czasie czempionatu uhonorowani zostali także najlepsi zawodnicy minionego roku – w tej klasyfikacji lekarze WIL trzeci raz z rzędu nie mieli sobie równych. 17 czerwca zdobywcom Pucharu Izb Lekarskich pogratulowała Okręgowa Rada Lekarska WIL.

Podwójnym Mistrzem Polski, w singlu i deblu, został  prof. Ryszard Koczorowski, medale brązowe w obu rozgrywkach wywalczył  dr Jakub Kornacki, a tuż za podium uplasował się dr Marek Kintzi.

Mistrzostwa Polski to również okazja do uhonorowania lekarzy, którzy grając przez cały rok zajęli pierwsze miejsce w rankingu w swoich kategoriach wiekowych. Najlepszymi zawodnikami sezonu 2022/23 zostali:

dr Olesja Szpak w singlu i deblu

dr Anna Komar  w singlu i deblu

dr Małgorzata Pawelec-Wojtalik w deblu

dr Ryszard Koczorowski  w singlu

Tradycyjnie podczas bankietu ogłoszono również zwycięzców Pucharu Izb Lekarskich. Jest to klasyfikacja drużynowa PSTL, w której wygrywa zespół posiadający największą ilość punktów liczonych od letnich MP do turnieju poprzedzającego kolejne letnie MP.

Drużyna składa się z 3 zawodników mających największą liczbę punktów  w rozgrywkach singlowych. Trzeci raz z rzędu Puchar zdobyła Wielkopolska Izba Lekarska i drużyna w składzie: Ryszard Koczorowski, Małgorzata Pawelec-Wojtalik i Anna Komar. Puchar został przekazany na ręce prezesa ORL WIL dr. n. med. Krzysztofa Kordela podczas posiedzenia rady okręgowej 17 czerwca.