Była to trzecia z cyklu konferencji poruszająca tematy nie stricte medyczne, a związane z wieloma aspektami wykonywania zawodu lekarza. Po szpitalnikach i lekarzach rodzinnych, 22 października w Centrum Konferencyjnym EDU WIL spotkali się stomatolodzy.
Konferencję otworzyli i prowadzili wiceprezesi ORL WIL lek. Marcin Karolewski i lek. dent. Jacek Zabielski (przewodniczący Komisji Stomatologicznej). – To jest czwarta konferencja z cyklu „mam marzenie”, bo to jest moje marzenie, żeby to było miejsce, gdzie będziemy spotykać się, edukować i organizować ciekawe wydarzenia, których nie ma nigdzie indziej – mówił dr Karolewski. Dr Zabielski dodał: – Ja mam nadzieję, że dzisiejsze spotkanie państwa pozytywnie zaskoczy. Nie będziemy mówić o stomatologii jako takiej, ale będziemy mówić o wszystkich prawnych aspektach wykonywania zawodu lekarza dentysty. Spotykamy się w pracy z dużymi wyzwaniami, wszystko idzie do przodu, rozwija się tzw. e-stomatologia, sprawozdawczość, różne obowiązki, które spadają na nas jako świadczeniodawców jako przedsiębiorców. Te wszystkie sprawy tutaj poruszymy.
Sesję pierwszą zatytułowaną „Jak nie zwariować w gabinecie?” rozpoczął prof. Henryk Mruk wykładem o dobrej komunikacji z pacjentem. Dr r. pr. Bartosz Pawelczyk opowiedział o tym jak godzić rolę lekarza i menedżera zarządzającego prywatną praktyką. Dr n. pr. Magdalena Zamroczyńska przedstawiła specyfikę postępowania w ramach odpowiedzialności zawodowej oraz zakres skarg najczęściej formułowanych przez pacjentów wobec lekarzy dentystów. Aspekt obrony wizerunku omówiła dr adw. Anna Wilińska-Zelek.
Druga Sesja była poświęcona metodom obrazowania 2D i 3D w wybranych przypadkach klinicznych. Prelekcję zaprezentowała dr hab. n. med. Marta Dyszkiewicz-Konwińska.
Ostatnia sesja poświęcona była osadzeniu stomatologii w systemie ochrony zdrowia. Karolina Rechnio z Centrum e-Zdrowia zaprezentowała prelekcję nt. prowadzenia elektronicznej dokumentacji medycznej w gabinecie dentystycznym. R. pr. Kajetan Komar-Komarowski odpowiedział na „10 trudnych pytań do prawnika”. Ostatni wykład konferencji przeprowadziła mec. Sława Maćkowiak przybliżając przepisy związane z uproszczonymi formami prawa wykonywania zawodu wydawanych lekarzom dentystom obcokrajowcom.
Uczestnicy konferencji wykazali się dużą aktywnością, kierując wiele pytań do prelegentów, inicjując tym samym merytoryczną dyskusję.