20 października br. w Poznaniu odbył się Maraton 30-lecia Odrodzonych Izb Lekarskich. Były to jednocześnie XVIII Mistrzostwa Polski Lekarzy w Maratonie, w których startowało 73 lekarzy z całej Polski – 11 kobiet i 62 mężczyzn. Zwyciężyli Dominik Samotij z Rzeszowa z czasem 02:47:23 oraz ubiegłoroczna mistrzyni Żaneta Sadowczyk z Rawicza z czasem 03:10:40. Najstarszym uczestnikiem biegu był Piotr Mikołajczyk z Będzina (79 lat). Lekarka Wielkopolskiej Izby Lekarskiej Magdalena Jałowska z Poznania zajęła drugie miejsce w kategorii kobiet z czasem 03:42:29. W kategorii mężczyzn drugie miejsce zajął ubiegłoroczny mistrz Maciej Ciesielski z Torunia z czasem 02:55:52. Trzecie miejsca zajęli: Maria Czekalska z czasem 03:42:21 i Mikołaj Podsiadło z czasem 02:56:31.

Nagrody pieniężne oraz puchary ufundowały Naczelna Izba Lekarska oraz Wielkopolska Izba Lekarska. Wręczali je Artur de Rosier – Prezes ORL WIL oraz Grzegorz Mazur – Skarbnik NRL. Maraton zorganizował Wojciech Łącki z Komisji ds. Kultury i Sportu ORL WIL, a w kategoriach wiekowych nagrody wręczała także Katarzyna Bartz-Dylewicz, przewodnicząca tej komisji.

Do zdobywców tytułów trafiły m.in. vouchery na refundację kosztów kształcenia – dla pierwszych miejsc w wysokości 1000 zł ufundowane przez Naczelną Izbę Lekarską, do zdobywców drugiego i trzeciego miejsca – w wysokości 500 zł i 300 zł ufundowane przez Wielkopolską Izbę Lekarską.

Prezes ORL WIL Artur de Rosier wręczył także „czerwoną latarnię” czyli symbol latarni w ostatnim wagonie pociągu – dla ostatniego zawodnika, który ukończył Mistrzostwa Polski Lekarzy. Wyróżnienie otrzymał Jerzy Topolewicz z Gdyni, który zapowiedział, że w następnym roku planuje otrzymanie nagrody „Skrzydełek” za największy postęp.

Katarzyna Strzałkowska – Rzecznik Prasowy WIL, Monika Bączek – Ośrodek Komunikacji Medialnej

• data: 22-10-2019