Wernisaż wystawy malarstwa dr Jolanty Silskiej-Hałupki „ANIOŁY” (kwiecień 2023)
Ciekawe spektakle i koncerty m.in. z takich kulturalnych wydarzeń mogli skorzystać członkowie Delegatury WIL w Pile w ubiegłym roku.
W sumie odbyło się 9 spektakli i koncertów, w których udział wzięło 121 lekarzy i lekarzy dentystów. Wszystko to w ramach inicjatywy „Kulturalna Piła” organizowanej we współpracy z pilskim Regionalnym Centrum Kultury „Fabryka Emocji”. Lekarze mogli zobaczyć m.in. spektakle „O mało co…”, „Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu” czy koncert „10 Tenorów”.
Przed nami nowy rok i nowe artystyczno-muzyczne propozycje dla członków pilskiej delegatury. Szczegóły znajdą Państwo na stronie internetowej wil.org.pl lub bezpośrednio w Delegaturze WIL w Pile: tel. 67 212 04 87, 783 993 910. Liczba biletów ograniczona. Serdecznie zapraszamy!
„W hołdzie Generałowej Zamoyskiej i Wisławie Szymborskiej” to wystawa, której wernisaż odbył się 4 stycznia w Kórnickim Centrum Rekreacji i Sportu OAZA. Prace podziwiało liczne grono zaproszonych gości.
Spotkanie otworzyli dyrektor OAZY Wojciech Kiełbasiewicz oraz stojąca na czele Koła Lekarzy Malujących WIL lek. dent. Katarzyna Bartz-Dylewicz. Wernisaż uświetniło wystąpienie doktora Ryszarda Krawca recytującego własne wiersze nawiązujące do tematu wystawy.
Lek. Sławomir Pietras został wyróżniony Nagrodą im. gen. dyw. Bolesława Wieniawy-Długoszowskiego. Doceniona została jego książka „Siodła polskiej kawalerii.
Nagroda przyznawana jest osobom, które swoją służbą, twórczością czy działaniem promują kawalerię i jej tradycję. Organizatorem plebiscytu jest Kapituła Barw i Tradycji Kawalerii i Artylerii Konnej II RP, a wśród partnerów widnieją Instytut Pamięci Narodowej i Federacja Kawalerii Ochotniczej RP.
Dr Pietras odebrał nagrodę podczas uroczystej gali, która odbyła się 16 grudnia w centrum edukacyjnym IPN Przystanek Historia. Jak zaznaczał wręczający statuetkę rtm. Robert Woronowicz, „Siodła polskiej kawalerii” to dzieło, w którym pierwszy raz od czasu „Instrukcji taborowej” z 1930 roku tak szczegółowo został potraktowany temat siodeł polskiej kawalerii. Jednocześnie jego zdaniem książka Sławomira Pietrasa ma nad „Instrukcją” tę wyższość, że zawiera zdjęcia wszystkich omawianych weń siodeł. – Kolega jest czynnym lekarzem, na co dzień pracuje w szpitalu, a mimo to znalazł czas na to, by nie dość przez lata kolekcjonować siodła, ale jeszcze skrupulatnie je opisać. Jak sam mówił, zajęło to dwa lata. Biorąc pod uwagę jakość książki i ilość wiedzy w niej zawartej to naprawdę niewiele czasu – podkreślał rtm. Woronowicz.
Warto przypomnieć, że nagrodzona monografia po raz pierwszy została zaprezentowana podczas spotkania autorskiego w siedzibie Delegatury WIL w Koninie. Spotkanie odbyło się 21 września i przyciągnęła liczne grono lekarzy i lekarzy dentystów.
Obrazy autorstwa lekarek z Koła Lekarzy Malujących WIL zawisły na wystawie obok prac kilkuset artystów z całego świata.
Wszystko w ramach projektu „LODZ600”. Inicjatywa ma na celu upamiętnienie 600 rocznicy nadania Łodzi praw miejskich. Z tej okazji powstało 600 obrazów, które zawisły na jubileuszowej wystawie, a następnie zostaną zlicytowane na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce.
Jak podkreślają organizatorzy: „ten innowacyjny projekt jest głęboko osadzony w tradycji łódzkiej, gdyż wszystkie podobrazia zostały utkane na maszynach tkackich ze starej fabryki Poznańskiego”.
Stała Matka Boleściwa… – koncert w kościele oo. Dominikanów
Koncert odbył się 21 listopada. Orkiestra Kameralna WIL „Operacja Muzyka” wraz z Chórem Dziewczęcym KOSY oraz solistkami. Poniżej fotorelacja autorstwa Jana Andrzeja Billerta.
Wystawę o powyższym tytule do 7 grudnia można podziwiać w Galerii Sztuk Różnych przy ul. Garbary 50 w Poznaniu. Prace inspirowane twórczością Wisławy Szymborskiej wyszły spod pędzli członkiń Koła Lekarzy Malujących WIL.
W 2023 roku świętujemy setną rocznicę narodzin urodzonej w Kórniku laureatki Nagrody Nobla. Lekarki z doktor Katarzyną Bartz-Dylewicz na czele postanowiły oddać hołd poetce poprzez malarską interpretację jej twórczości.
Wernisaż wystawy odbył się 17 listopada. Było to artystyczne doświadczenie na dwóch poziomach – wizualnym i literackim. Twórczynie nie tylko prezentowały bowiem swoje prace, ale recytowały także poezję, która stanowiła ich inspirację.
Filharmonia im. M. Karłowicza w Szczecinie gościła wyjątkowy koncert. 22 października w jej murach wystąpiła Polska Orkiestra Lekarzy wraz z Chórem Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie oraz Chórem Okręgowej Izby Lekarskiej „Remedium”. Całkowity dochód został przekazany Regionalnej Fundacji Walki z Rakiem. Na wydarzenie wybrała się zorganizowana grupa lekarzy z Wielkopolski.
Uczestnicy wyjazdu z Poznania przed koncertem wraz z przewodniczką udali się na zwiedzanie Szczecina. Na koncercie zjawili się także przedstawiciele Delegatury WIL w Pile.
Warto zaznaczyć, że Polską Orkiestrę Lekarzy współtworzą członkowie Orkiestry Kameralnej WIL „Operacja Muzyka”.
Koło Lekarzy Malujących Wielkopolskiej Izby Lekarskiej włączyło się w projekt „LODZ600”. Inicjatywa ma na celu upamiętnienie 600 rocznicy nadania Łodzi praw miejskich. Z tej okazji powstanie 600 obrazów, które zawisną na jubileuszowej wystawie, a następnie zostaną zlicytowane na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce.
Jak podkreślają organizatorzy: „ten innowacyjny projekt jest głęboko osadzony w tradycji łódzkiej, gdyż wszystkie podobrazia zostały utkane na maszynach tkackich ze starej fabryki Poznańskiego”.
Poniżej zbiór prac przygotowanych przez lekarki-malarki WIL.
Koncert Lekarze Wielkopolskiej Izby Lekarskiej w hołdzie Generałowej Zamoyskiej odbył się 30 czerwca w Pałacu Działyńskich w Poznaniu. Za organizację wydarzenia odpowiadała lek. dent. Katarzyna Bartz-Dylewicz z Komisji ds. Kultury.
Uroczystość poprowadził aktor Teatru Nowego Zbigniew Grochal, który recytował także fragmenty twórczości i korespondencji Generałowej.
Wystąpiły Chór Kameralny WIL pod dyrekcją dr Justyny Chełmińskiej, a także Orkiestra Kameralna WIL „Operacja Muzyka” dyrygowana przez Dobrochnę Martenkę.
Prace malarskie inspirowane wspomnieniami Jadwigi Zamoyskiej wystawiło Koło Lekarzy Malujących WIL.
Wernisaż dr Jadwigi Młynarczyk–Bachty odbył się 21 czerwca w siedzibie Delegatury WIL w Koninie. Pani doktor jest emerytowaną specjalistką medycyny pracy, swoją przygodę z malarstwem rozpoczęła 3 lata temu samodzielnie zgłębiając tajniki malowania.
Od jesieni 2022 roku jest aktywnym członkiem grupy malarskiej lekarzy i lekarzy dentystów konińskiej delegatury WIL. Oprócz licznego grona lekarzy i lekarzy dentystów w uroczystości uczestniczyli znajomi i członkowie rodziny lekarki-artystki oraz dotychczasowa promotorka jej twórczości, kuratorka wielu wystaw, Krystyna Mikołajczak z Centrum Kultury i Sztuki w Koninie. W pierwszej części spotkania Pani Doktor opowiedziała o swojej drodze artystycznej i stopniowo zdobywanych umiejętnościach malarskich, krótko przypomniała też genezę swoich obrazów. Z kolei Krystyna Mikołajczak w bardzo ciekawej recenzji wprowadziła zebranych w artystyczny klimat prezentowanych na wernisażu prac. Aleksandra Piotrowska i Robert Rewekant opowiedzieli o powstaniu i aktywności grupy malujących lekarzy przy konińskiej delegaturze WIL. W drugiej części wernisażu, w bardzo miłej i towarzyskiej atmosferze, uczestnicy mogli osobiście zapoznać się z wystawionymi obrazami oraz porozmawiać z ich autorką.
Wszystkich chętnych lekarzy i lekarzy dentystów konińska Delegatura zaprasza na kolejne spotkania grupy malarskiej.
Kolejne spotkanie leszczyńskich lekarzy i lekarzy dentystów w ramach cyklu spotkań ”Lekarze i Przyjaciele” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lesznie z Danielem Wyszogrodzkim przerosło klimatem nasze oczekiwania. Dwie godziny rozmowy przemknęły tak, że nadal czujemy niedosyt jego opowieści o życiowych pasjach i wyborach, dla których zakończył studiowanie medycyny.
Było aż …kolorowo(!) od opowieści o muzyce, o Rolling Stonsach, o Bobie Dylanie i spotkaniach z Leonardem Cohenem, o pisaniu tekstów i układaniu fraz do musicali, o autobiograficznej książce ”Plac Leńskiego”, o wykładach w Akademii Teatralnej w Warszawie, o pracy w Radiu 357 i o ostatnich próbach przed premierą musicalu „Kopernik”. W prowadzeniu spotkania znakomicie sprostał zadaniu dziennikarz radia Elka – Pan Grzegorz Sterna. Oczywiście wszyscy teraz już wiemy dlaczego Daniel Wyszogrodzki to „czarna owca” w rodzinie lekarzy. Na wyjazd do Opery Krakowskiej na musical ”Kopernik” mamy już wielu chętnych. Dziękujemy Panu Danielowi Wyszogrodzkiemu za tyle miłych słów pod adresem Wielkopolskiej Izby Lekarskiej i ….jesteśmy trochę zaskoczeni tym, że tak spodobało mu się nasze prowincjonalne Leszno.
Lidia Dymalska-Kubasik
Przewodnicząca Delegatury WIL w Lesznie
fot. Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie
23 kwietnia w Farze Poznańskiej odbył się wyjątkowy koncert. Wykonawcami były połączone poznańskie chóry – Chór Kameralny Wielkopolskiej Izby Lekarskiej oraz Chór Akademii Lubrańskiego, soliści oraz Pazzo String Quartet. Całością koncertu dyrygowała dr Justyna Chełmińska, a muzykę uzupełniły efekty świetlne nawiązujące bezpośrednio do tytułu wydarzenia.
Aktorzy Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu zmierzyli się w sobotę 1-go kwietnia z prawie trzygodzinnym spektaklem „Czerwone nosy” a my, licznie zgromadzona lekarska widownia z okręgu kaliskiej, ostrowsko-krotoszyńskiej, leszczyńskiej i konińskiej Delegatury – zmierzyła się z przedstawioną nam wizją świata brytyjskiego dramatopisarza Petera Barnesa w inscenizacji reżysera Anny Wieczur.
Realia sztuki osadzone są w XIV wiecznej Francji, którą dziesiątkuje dżuma, ale tematyka sztuki parabolą celuje prosto w naszą rzeczywistość – w czas pandemii kowidowej. I tu śledząc aktorskie kreacje mogliśmy „dotknąć” ludzkich uprzedzeń, nieracjonalnych obaw, rodzących się mistyfikacji, różnych sposobów radzenia sobie ze stresem, a nawet korzystając z ludzkich tragedii – obserwować na scenie jak ogrywa się innych, słabszych, niedostosowanych – zawsze przez tych, którzy mają albo władzę, albo pieniądze, albo brak skrupułów. Cała sztuka inkrustowana jest odważnie wieloma życiowymi prawdami o relacjach społecznych i grze politycznej toczonej w czasie zagrożenia życia jakie niesie niedająca się opanować zaraza, a więc nie dająca się zatrzymać śmierć- nie wykluczając przy tym kościoła. Czy sposobem na to jest błazenada kompanii Czerwonych Nosów -na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie sam. Dr Jacek Zabielski podkreślił, że mimo to, że akcja sztuki dzieje się w XIV wieku i odnosi się do epidemii dżumy, ma przełożenie na to co działo się w Polsce i na świecie w 2020 r. – To uświadamia nam jak wiele aspektów życia i zachowań społecznych przekazywanych jest z pokolenia na pokolenie. Dotyczy to np. samej epidemii, już wtedy izolowano się, noszono maseczki, do dezynfekcji używano octu. Sztuka uświadamia nam też jak bardzo zarówno religia, zdarzenia medyczne i pra medyczne maja wpływ na życie codzienne, a życie ludzkie jest bezcennie i trzeba je chronić – dodał.
Komentarz po spektaklu red. Tomasza Terlikowskiego i dr Pawła Grzesiowskiego – bezcenny. Wróciliśmy do Leszna bardzo późno, ale wrażenia po spektaklu omawialiśmy całą drogę powrotną.
Dziękujemy Mariuszowi Plucińskiemu, że zaprosił nas do Kalisza, że mogliśmy uczestniczyć w tym artystycznym wydarzeniu z lekarską widownią teatru – zwłaszcza, że to właśnie my – lekarze zostaliśmy postawieni w szpicy „zarazy” kowidowej, czy raczej pozostawieni (!) – i musieliśmy jak zawsze zmierzyć się z każdym problemem, dać radę każdej sytuacji – bez uprzedzeń i lęku, pracując często ponad siły w służbie dla zdrowia nas Wszystkich. Tym bardziej dramaturgia ”Czerwonych Nosów” wciągnęła nas emocjonalnie, dając być może jeszcze jedno doświadczenie z pandemią kowidową w tle.
lek. Lidia Dymalska-Kubasik
Dr Katarzyna Bartz-Dylewicz z Komisji ds. Kultury gościła w programie „Witaj Wielkopolsko!”, gdzie opowiadała o historii i aktualnych aktywnościach kulturalnych Wielkopolskich lekarzy i lekarzy dentystów.
Rozmowę można zobaczyć na stronie internetowej (od 17:30): Witaj Wielkopolsko!: 08.03.2023 (tvp.pl)
29 stycznia w całej Polsce „zabrzmiał” finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nasza orkiestra „Operacja Muzyka” pod dyrekcją Dobrochny Martenki włączyła się w to wielkie granie i wystąpiła w Poznań Congress Center na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w tzw. „Strefie Widza”. Można było posłuchać między innymi muzyki filmowej z takich filmów jak np. „Zapach kobiety”, „Piękna i Bestia”, czy „Siedmiu wspaniałych”.
W Galerii Jerzego Piotrowicza Pod Koroną w Poznaniu kolejny raz zawisły obrazy autorstwa lekarek z Koła Lekarzy Malujących WIL. Artystki przelały na płótno swoje impresje związane z postacią generałowej Jadwigi Zamoyskiej, jednej z patronek roku 2023. Wernisaż odbył się 18 stycznia, a prace będzie można oglądać do 14 lutego.
Prace powstały podczas wrześniowego pleneru malarskiego w Zaniemyślu. Lekarki-malarki udały się do kórnickiego zamku, a następnie w siedzibie Fundacji Zakłady Kórnickie wysłuchały wykładu Władysława Chałupki, emerytowanego profesora Instytutu Dendrologii PAN w Kórniku, który lata temu uległ fascynacji postacią generałowej Zamoyskiej. – Jadwiga to postać wyjątkowa, a motywem, który skłonił panie do spotkania z nią właśnie jest fakt ogłoszenia przez sejm roku 2023 rokiem Jadwigi Zamoyskiej – wyjaśnia prof. Chałupka. Sam plener odbył się w Bojanowym Gnieździe w Zaniemyślu, po trzech latach przerwy od tego typu aktywności inicjowanych przez Komisję ds. Kultury. – Chcemy przeżyć miłe chwile, ale przede wszystkim uwolnić nasze myśli i emocje – podkreślała pierwszego dnia pleneru lek. dent. Katarzyna Bartz-Dylewicz, pomysłodawczyni wydarzenia. – Jeżeli efektem naszego spotkania będą bardzo dobre prace, wtedy całość zostanie zwieńczona kalendarzem na rok 2023, na który zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem – dodała.
Jadwiga była córką Tytusa Działyńskiego i Gryzeldy Celestyny z Zamoyskich. Od 1838 przebywała w odzyskanym przez ojca Kórniku. W 1852 wyszła za mąż za swojego wuja, generała Władysława Zamoyskiego, polityka związanego z Hotelem Lambert. Przeniosła się do Paryża, towarzyszyła mężowi w podróżach politycznych, m.in. do Turcji i Wielkiej Brytanii. Pozostała we Francji po śmierci męża (1868); zbliżyła się do zakonu oratorian i pod wpływem ich idei tworzenia stowarzyszeń religijnych bez obowiązkowych ślubów zakonnych postanowiła założyć „szkołę życia chrześcijańskiego”.
Swoją ideę mogła zrealizować po śmierci brata Jana Działyńskiego i przejęciu dóbr kórnickich przez jej syna Władysława Zamoyskiego. W 1881 powróciła do Kórnika i w następnym roku założyła „szkołę domowej pracy kobiet”. Zmarła w 1923 roku. Rok później jej syn Władysław Zamoyski przekazał swój majątek narodowi polskiemu. Założył Zakłady Kórnickie, a do najważniejszych zadań tej fundacji należały utrzymanie i dalszy rozwój Szkoły, która – już po śmierci generałowej – miała swoją filię w Kórniku. Za zasługi, położone dla Rzeczypospolitej Polskiej na polu działalności wychowawczej i filantropijnej została odznaczona Orderem Odrodzenia Polski jako jedna z pierwszych 15 osób.
Orkiestra Kameralna WIL „Operacja Muzyka” wystąpiła dwukrotnie z repertuarem kolędowym – 14 stycznia w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Poznaniu, oraz 15 stycznia w kościele św. Wojciecha w Kruszewie.
Razem z orkiestrą wystąpił również chór parafii z Kiekrza, który z wielkim entuzjazmem zapraszał publiczność do wspólnego śpiewania kolęd. Całość muzycznie poprowadziła Dobrochna Martenka – dyrygent i kierownik artystyczny obu zespołów.
Koncerty współorganizowane przez WIL zostały odebrane niezwykle ciepło zarówno przez słuchaczy w Poznaniu, jak i w Kruszewie. Oba kościoły były wypełnione publicznością.
fot. koncert 14.01 – Maciej Śliwiński
fot. koncert 15.01 – Wojciech Kaczmarek
Ałbena Grabowska – lekarka i pisarka, autorka bardzo popularnej i zekranizowanej sagi „Stulecie Winnych” na zaproszenie leszczyńskich lekarzy 13 stycznia gościła w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Spotkanie było otwarte dla wszystkich miłośników jej książek. Autorkę i zebranych przywitała pomysłodawczyni spotkania Przewodnicząca Delegatury WIL w Lesznie Lidia Dymalska-Kubasik.
Ałbena Grabowska z zawodu jest lekarzem neurologiem, doktorem nauk medycznych. A od kilkunastu lat też pisarką. – Wiele jej książek jest w większym lub mniejszym stopniu związanych z medycyną. Do najbardziej znanych należą: „Stulecie Winnych” oraz cykl książek „Uczniowie Hippokratesa”: „Doktor Bogumił”, „Doktor Anna” a teraz najnowsza „Doktor Zosia”. W powieściach znaleźć można zbeletryzowane życiorysy pionierów z różnych dziedzin medycyny. I tak na pierwszych kartach książki poznajemy historię Kazimierza Funka biochemika i dowiadujemy się jak to się stało, że wymyślił słowo „witamina” , jak syntetyzował estrogenami, szukał przyczyny choroby zakaźnej beri-beri czy jak rozpoczął, w Państwowym Zakładzie Higieny w Warszawie, produkcję insuliny – powiedziała Lidia Dymalska-Kubasik.
Ałbena Grabowska, jak sama mówiła podczas spotkania, literacka pasja pojawiła się w niej dość niespodziewanie. – W młodości nie chciałam być ani pisarką, ani nawet lekarką, chciałam być aktorką, pisanie książek wynikło z tego, że prowadziłam rubrykę z poradami medycznymi w prasie i moja wydawca dostrzegła, że mam talent. Aktorstwa też spróbowała, dzięki swojemu najsłynniejszemu dziełu, sadze „Stulecie Winnych”, przeniesionej na ekrany. – Przy ekranizacji powierzono mi stanowisko konsultantki medycznej, ale udało mi się też zagrać w epizodach w każdym sezonie, co mi się bardzo podobało – opowiadała podczas spotkania – mam nadzieję, że przy okazji kolejnej ekranizacji dostanę jakąś większą rolę.
Podczas spotkania promowana była właśnie jej najnowsza powieść „Doktor Zosia”, nad którą pracę autorka skończyła w maju 2022 r. Opowiada o lekarzach Szpitala Ujazdowskiego w Warszawie, akcja dzieje się w latach 30 -tych i w czasie wojny. W książce pojawia się dużo autentycznych postaci lekarzy tego szpitala, którzy zginęli – zostali zamordowani albo w Katyniu albo w niemieckich obozach zagłady. Telewizja kupiła już prawa do kolejnej książki Ałbeny Grabowskiej: „Doktor Anna”, drugiej części cyklu „Uczniowie Hipokratesa”. Bohaterką „Doktor Anny” jest Anna Tomaszkiewicz-Dobrska, pierwsza Polka z dyplomem lekarza, żyjąca w drugiej połowie XIX wieku. Pani Ałbena przyznała, że chciałaby przez chwilę odpocząć od pisania – ma na koncie już 26 książek, choć wkrótce będzie można poznać jej najnowsze dzieło: musical o Mikołaju Koperniku, do którego napisała libretto, ma mieć premierę w Krakowie we wrześniu tego roku.
Niespodzianką wieczoru był autorski występ Anny Ptasik – również lekarki, pediatry i zarazem pierwszej przewodniczącej Rady Miejskiej Leszna z początku lat 90-tych, jak się okazało – znakomitej pianistki.
Fot. Jarosław Adamek / Radio Elka
Lidia Dymalska-Kubasik
Drogi Użytkowniku, poprzez kliknięcie „Przejdź do strony” lub zamknięcie tego okna zgadzasz się na to, aby Twoje dane osobowe były przetwarzane w taki sposób, jak zostało opisane poniżej. Zatem zanim przejdziesz do strony, zapoznaj się z najważniejszymi informacjami i dokonaj świadomego wyboru. Możesz tą decyzję odłożyć na później klikając „Przypomnij później”.
Najważniejsze informacje:
Kiedy korzystasz z naszych serwisów przetwarzamy Twoje dane osobowe takie jak np. adres IP, przybliżona lokalizacja, urządzenie, system operacyjny oraz przeglądarka internetowa, z których korzystasz, płeć, przedział wiekowy, zainteresowania, czas spędzany na naszej stronie, przejścia pomiędzy poszczególnymi witrynami, kliknięcia w poszczególne linki, inne dane pozyskiwane na podstawie plików cookies lub podobnych mechanizmów zapisywania informacji w urządzeniach Użytkowników.
Szczegółowy zakres przetwarzanych danych osobowych oraz cookies znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Wielkopolska Izba Lekarska z siedzibą w Poznaniu przy ul. Nowowiejskiego 51, którą reprezentuje Prezes.
Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych– Katarzyna Michalska admin@wil.org.pl
Dokładamy wszelkich starań, by Twoje dane osobowe były bezpieczne i nie trafiły w niepowołane ręce. Odbiorcami Twoich danych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa, upoważnieni pracownicy WIL, inni odbiorcy danych – np. nasi podwykonawcy, firmy wspierające obsługę informatyczną.
Posiadasz prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie. Jak również prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu ochrony Danych osobowych.
Wielkopolska Izba Lekarska śledzi i analizuje Twoje zachowania podejmowane w ramach naszych stron internetowych, w celach statystycznych oraz optymalizacyjnych. W tym zakresie korzystamy z narzędzia Google Analytics.
Korzystając ze stron internetowych Wielkopolskiej Izby lekarskiej z włączoną w swojej przeglądarce obsługą plików cookies, wyrażasz zgodę na zapis i odczyt informacji z plików cookies.
Umożliwiamy na naszej stronie korzystanie z funkcji społecznościowych, takich jak polubienie profilu społecznościowego, udostępnianie treści w danym serwisie społecznościowym. Na naszych stronach mogą znajdować się linki do witryn zewnętrznych zarządzanych przez podmioty trzecie. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich zasady przetwarzania danych osobowych i wykorzystywania plików cookies.
Powyższe informacje mają charakter ogólny. Zapraszamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności.