W Zielonej Górze odbyły się już po raz V Mistrzostwa Polski w Szyciu Chirurgicznym Studentów Medycyny. Honorowym Patronatem już od pierwszej przyznają: rektor Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu prof. dr hab. med. Andrzej Tykarski oraz rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego prof. dr. hab. Wojciech Strzyżewski. Organizacja wydarzeń odbywa się pod przewodnictwem prof. dr hab. Przemysława Mańkowskiego z Kliniki Chirurgii, Traumatologii i Urologii Dziecięcej z Poznania oraz dr n. med. Pawła Jarmużka, prof. UZ Kierownika Katedry Neurochirurgii w Zielonej Górze.
W zawodach wzięło udział 18 czteroosobowych drużyn, reprezentujących uczelnie medyczne, koła i stowarzyszenia studenckie z całego kraju. Zadaniem mistrzostw było podniesienie poziomu umiejętności szycia chirurgicznego, sprawdzenie decyzji leczniczych oraz integracja środowisk studenckich z całego kraju.
Studenckie Igrzyska zostały podzielone na dwa dni. W pierwszym dniu odbyły się wykłady, które przygotowywały uczestników pod względem teoretycznym do zawodów. Wykłady przeprowadzili dr hab. n. med. Patrycja Sosnowska-Sienkiewicz, lek. Ewa Bućko oraz lek. Karolina Michalik z Kliniki Chirurgii, Traumatologii i Urologii Dziecięcej w Poznaniu. Dodatkowo tego dnia zostały przedstawione zasady uczestnictwa i regulamin wydarzenia.
Drugiego dnia członkowie drużyn sprawdzali swoje zdobyte wcześniej umiejętności. Materiałem operacyjnym były świńskie nóżki, jelita, brzuszki z ranami przygotowanymi do zaopatrzenia oraz fantomy całkowicie amputowanego palca. Koordynatorem Mistrzostw w Szyciu była dr hab. Patrycja Sosnowska-Sienkiewicz. Do zadań uczestników należało wykonanie zespolenia jelitowego koniec do końca, zaopatrzenie ran przy użyciu szwów materacowego pionowego, szwu śródskórnego, z-plastyki, odpowiedniej decyzji co do sposobu leczenia, a także rozwiązanie trzech zadań specjalnych.
W drugiej części dnia, odbyło się Ogólnopolskie Forum Kół Naukowych, na którym studenci z całej Polski prezentowali swoje prace naukowe. Były oceniane przez komisję pod przewodnictwem prof. dr hab. Agnieszki Zembroń-Łacny– Kierownika Katedry Fizjologii Stosowanej UZ.
Mistrzami Polski w Szyciu Chirurgicznym zostali reprezentanci Studenckiego Koła Naukowego Chirurgii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu otrzymując pierwszą statuetkę Bachusika. Drugie miejsce zajęła również drużyna z Poznania. Trzecie miejsce powędrowało do Opola. Druga statuetka Bachusika za pierwsze miejsce została w Zielonej Górze.